Akademia Miejska: „Jak patrzeć na miasto?”

17 maja o 18:00 zapraszamy do Barbary na ostatnią przed przerwą letnią odsłonę bezpłatnego cyklu spotkań dla studentów i licealistów. Tym razem wykład o wizualnych aspektach przestrzeni miejskiej poprowadzi dr Piotr J. Fereński.

„Niewidzialność” to sfera wytwarzanej społecznie i kulturowo rzeczywistości miejskiej, która wprawdzie fizycznie pozostaje widoczna, jednak nie jest zazwyczaj dostrzegana przez mieszkańców. Chodzi o przejawy życia i działań, alternatywne względem wielkomiejskich standardów i globalnych estetyk. Podczas spotkania będziemy rozmawiać o tym, jak graffiti, murale, napisy, a także inne spontaniczne ingerencje twórcze stanowią o wizerunku miasta. Zapytamy, czy muszą one wchodzić w konflikt z odgórnymi strategiami rewitalizacyjnymi bądź modernizacyjnymi?

Na wykład zapraszamy licealistów i studentów. Osoby, które wezmą udział w czterech spotkaniach otrzymają specjalny certyfikat.

Twórcami cyklu są dr Piotr Jakub Fereński, dr Rafał Nahirny i Joanna Panciuchin.
Partner cyklu: Studia miejskie – specjalność w Instytucie Kulturoznawstwa UWr

AKADEMIA MIEJSKA – jak działa miasto? Cykl wykładów dla licealistów i studentów