Narodowy Uniwersytet im. Iwana Ohijenki w Kamieńcu Podolskim

Zachęcamy do lektury monografii pod redakcją Katarzyny Majbrody, Wrocław 2021.

Zapraszamy do odsłuchania audycji Pełnej Kultury w Radiu Luz pt.: Rzeczy, materia, planeta w perspektywie antropologicznej. O potrzebie odpowiedzialności ekologicznej i myślenia w kategoriach dewzrostu.

24.01.2022

Zachęcamy do lektury materiałów informacyjnych dotyczących stosowania sprawiedliwości naprawczej w przypadkach przestępstw z nienawiści wobec osób LGBT.

Zachęcamy do lektury artykułu Celiny Strzeleckiej, który ukazał się w "Time & Society"

Uroczystość wręczenia nagród Autorom i Autorkom książek zgłoszonych na Konkurs

Informujemy, że w ramach współpracy z Wydziałem Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego, Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca "Kyczera" / ЛАПіТ "Кычера" zaprasza wolontariuszy i wolontariuszki, którzy zaangażują się w organizację XXV Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego "Świat Pod Kyczerą".

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu promującego stosowanie sprawiedliwości naprawczej w przypadkach przestępstw z nienawiści wobec osób LGBT

Katedra Etnologii i Antropologii Kulturowej UWr, we współpracy z EASA Network for the Anthropology of Gender and Sexuality, sekcją European Association of Social Anthropologists, zaprasza na międzynarodową konferencję naukową „Anthropology of Reproductive Governance & Justice”.

Wykład prof. Jarosława Syrnyka

10.11.2021

Zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniach informacyjnych dotyczących możliwości wyjazdu na studia zagraniczne w roku akademickim 2022/23 oraz praktyki w ramach programu Erasmus

Z radością ogłaszamy, że laureatem Nagrody został dr Michał Mokrzan za książkę pt. Klasa, kapitał i coaching w dobie późnego kapitalizmu. Perswazja neoliberalnego urządzania

Jesteś absolwentką lub absolwentem studiów licencjackich i zastanawiasz się nad wyborem studiów II stopnia? Nie wystarczają ci gotowe wzorce i sztywne ramy patrzenia na świat? Kierunkiem, który na pewno Cię zainteresuje jest etnologia i antropologia kulturowa!

18.05.2021

Zapraszamy na cykl spotkań towarzyszących wystawie pt. Kod Ceramiki

W dniu 25 lutego 2021 r. w ramach realizacji zadań związanych ze współpracą Wydziału z interesariuszami zewnętrznymi doszło do spotkania z przedstawicielami Stowarzyszenia Dom Kołodzieja ze Zgorzelca

Rhetoric and Social Relations. Dialectics of Bonding and Contestation

Antropologia otwiera, łączy, zmienia - studiuj etnologię i antropologię kulturową we Wrocławiu! Rejestracja już trwa!

Zapraszamy do lektury

Polecamy książkę dr. Grzegorza Dąbrowskiego

W ostatnim numerze Przeglądu Uniwersyteckiego na rok 2020 znalazł się tekst dr. Michała Mokrzana na temat jego książki "Klasa, kapitał i coaching w dobie późnego kapitalizmu. Perswazja neoliberalnego urządzania"

Zapraszamy do udziału w spotkaniu online, które odbędzie się 25 listopada o godzinie 18:30.

dr. hab. prof. UWr Grzegorza Pełczyńskiego