Kulturnatywa '24

13 czerwca zapraszamy na tegoroczną odsłonę Kulturnatywy.

W tym roku odbywa się ona w wyjątkowych okolicznościach. Budynek Instytutu Kulturoznawstwa jest miejscem protestu okupacyjnego prowadzonego przez grupę studencką solidaryzującą się z Palestyńczykami i wyrażającą swój sprzeciw wobec polityki Izraela.

W związku z tym program Kulturnatywy został ograniczony do prezentacji wybranych projektów studenckich zrealizowanych na przestrzeni ostatniego roku akademickiego.

O godzinie 14:30 zapraszamy do Biblioteki Instytutu Kulturoznawstwa (w budynku oficyny) na otwarcie wystaw. O 15:30 odbędzie się spotkanie informacyjne dla kandydatek/ów na studia kulturoznawcze. Wystawy będą czynne do 17:00.

Wcześniej, o godzinie 13:00 rozpocznie się towarzyszące Kulturnatywie oprowadzanie po Muzeum Uniwersyteckim prezentujące interwencje studentek/ów dokonane w ramach zajęć na I roku studiów magisterskich. Osoby zainteresowane udziałem w oprowadzaniu spotykają się do Muzeum Uniwersyteckiego w gmachu głównym.

Ale to nie koniec Kulturnatywy! Już w sobotę o 19:00 w jej ramach studentki Hania Ciągło, Ola Dziembowska i Kaja Kędzioł zaprezentują wystawę Muzeum Utraconej Miłości w Galeria Nicponiej (ul. Piotra Czajkowskiego 34). Co ważne, wystawa ma charakter addytywny. Nie tylko będzie można na niej zobaczyć obiekty, ale też podczas wernisażu uzupełnić ją o własne eksponaty - istotne jednak by był one odpowiednio opisane, tzn. warto wyjaśnić czemu są symbolem utraconej miłości! Serdecznie zapraszamy!