Ogłoszenia

Jutrzejsze (13.03) zajęcia prowadzone przez dra Dawida Junkego zostały odwołane z powodu choroby wykładowcy.


Zajęcia "Miejskie i globalne style życia" odbywają się w sali 29.


W dniach 29-30 maja 2025 r. zapraszamy na ogólnopolską doktorancką konferencję naukową pt. "Wybadać atmosferę".


Jutrzejsze zajęcia z "warsztatu" (specjalność kulturowa krytyka sztuki) dla II roku studiów magisterskich, prowadzone przez mgr Ewę Plutę, nie odbędą się. Termin odrobienia zajęć zostanie ustalony ze studentami.


W imieniu Dolnośląskiego Towarzystwa Regionalnego zapraszamy na spotkanie poświęcone wspomnieniu prof. Stefana Bednarka, połączone z promocją ostatnio wydanych, a zaplanowanych jeszcze przez Niego, tomów "Dolnego Śląska". Odbędzie się ono w Klubie Muzyki i Literatury 3 marca (poniedziałek) o godz. 18. Wprowadzenie do dyskusji wygłosi dr hab. Izolda Topp-Wójtowicz.


Zajęcia z Teorii kultury prowadzone przez dr. Jacka Małczyńskiego w dn. 25.02 są odwołane.


Zajęcia prowadzone przez dra Piotra Jakuba Fereńskiego w dniach 24-28 lutego br. nie odbędą się ze względu na jego wyjazd ze studentami II roku studiów mgr, specjalność "Komunikacja i Media" do Berlina na wizytę studyjną w Comparative Research Network.


Akademickie Biuro Karier zaprasza na nowy przedmiot ponadprogramowy „Twoje Kompetencje Przyszłości”. Zajęcia skoncentrowane są na kompetencjach, które stanowią przewagę kandydatów na rynku pracy, a w przyszłości mogą stać się niezbędne w każdej branży. Program został stworzony z myślą o przyszłych wyzwaniach zawodowych. Pod okiem praktyków biznesu – ekspertów w swoich dziedzinach – studenci i studentki będą mogli poznać cenne wskazówki oraz konkretne strategie rozwoju umiejętności, które pomogą odnaleźć się w dynamicznej rzeczywistości. Zapisy na zajęcia odbywają się w systemie USOS i trwają do 03.03.2025 r.


Do 07.02.2925 r. zapraszamy do oglądania wystawy ŚWIATŁO/WSTRĘT, na której prezentujemy prace naszej studentki Zofii Pawlickiej. Wystawę można oglądać w oficynie przy Bibliotece Kulturoznawstwa i Muzykologii.


Współpracująca z Instytutem Kulturoznawstwa Wytwórnia Filmów Fabularnych we Wrocławiu zaprasza do aplikowania na praktyki i straże w takich obszarach jak Dział Marketingu i PR; Dział Edukacji; Dział Kostiumograficzny czy Digitalizacja archiwum WFF. Podczas praktyk możesz włączyć się w organizację i koordynację warsztatów filmowych, organizację wydarzeń artystycznych, pomoc na planach filmowych czy wsparcie działań marketingowych i PRowych. Osoby zainteresowane scenografią lub kostiumem zapraszamy do aplikowania na stanowisko asystenta_tki kostiumografa. Jeśli natomiast masz żyłkę poszukiwacza_ki ciekawych historii zapraszamy do wsparcia działań przy bogatym archiwum zdjęć, filmów i dokumentów dotyczących początków Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu. Zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się pod linkiem: https://wffwroclaw.pl/praktyki-i-staze/


14 listopada zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej poświęconej kolekcji szczątków ludzkich, obiektów etnograficznych oraz fotografii stworzonej na początku XX w. przez niemieckiego badacza Hermanna Klaatscha.


13 listopada o godz. 18.00 zapraszamy do udziału w panelu dyskusyjnym poświęconemu wrażliwemu dziedzictwu w kontekście Wrocławia.


The Institute of Cultural Studies at the University of Wroclaw invites you to a lecture by Prof. Mikkel Jensen (Aalborg University), visiting the University of Wroclaw as part of IDUB's Visiting Professors” program. The title of the lecture is “David Simon's American City”.


Prosimy o zapoznanie się z organizacją roku akademickiego 2024/2025


W czwartek (04.07) o godz. 17.00 zapraszamy do naszej Biblioteki na spotkanie wokół premierowego numeru "Prac Kulturoznawczych" pod redakcją Jacka Schindlera i Izoldy Topp, dedykowanego prof. Stefanowi Bednarkowi. O mnemotoposach i snach z Redaktorami i Autorkami tekstów porozmawia Krzysztof Łukasiewicz. Spotkanie odbywa się w ramach cyklu "Cultura Lectionis" wrocławskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Kulturoznawczego.


Zapraszamy do zapoznania się z programem konferencji, która odbędzie się w dn. 10-11 października 2024 roku w Bibliotece Uniwersyteckiej (Fryderyka Joliot-Curie 12).


Zapraszamy do zapoznania się z relacją zdjęciową z wykładu prof. Mieke Bal "Multi-tentacled Time: On Urgency".


Do 28.07.2024 r. w Centrum Sztuki WRO oglądać można wystawę prof. Mieke Bal. "Don Kichot - Smętne oblicza".


We wtorek (14.05) zapraszamy do udziału w warsztacie pt. „”Oto moje ciało”: analiza kulturowa związku przemocy seksualnej z teologią ofiary”, który poprowadzi dr Edward Boudewijn Skubisz z gościnnym udziałem prof. Mieke Bal.


Zapraszamy do udziału w wykładzie prof. Mieke Bal "Multi-tentacled Time: On Urgency".


Instytut Kulturoznawstwa i Filmoznawcze Koło Naukowe UWr zapraszają na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Problemy Współczesnego Kina” (25-26.04.2024 r.).


Zapraszamy na spotkanie z Dariuszem Czają redaktorem nowego numeru "Kontekstów". Spotkanie poprowadzą Piotr Jakub Fereński i Adam Kruk. Wydarzenie odbędzie się 7 maja 2024 roku o 17:30 w Księgarni Hiszpańskiej (ul. Szajnochy 5) w ramach cyklu "Cultura Lectionis" Polskiego Towarzystwa Kulturoznawczego (oddział Wrocław).


Polskie Towarzystwo Kulturoznawcze – oddział Wrocław oraz Instytut Kulturoznawstwa UWr serdecznie zapraszają na spotkanie z cyklu Cultura Lectionis poświęcone książce dr Jagody Budzik (Katedra Judaistyki UWr) zatytułowanej "Erec szam. Polska w tekstach izraelskiego trzeciego pokolenia po Zagładzie". Kliknij w tytuł po więcej szczegółów.


Zapraszamy na wykład prof. A. Jamiego Sarisa (Maynooth University) “Addicts, the Undead and Social Theory”, który odbędzie się 24 X o godzinie 17:00 w sali 208 (ul. Szewska 36).


W dniach 23-24 listopada 2023 r. Zakład Teorii i Krytyki Kultury zaprasza do udziału w konferencji naukowej "O kulturze i jej teorii dziś".


13.06.2023

20 czerwca 2023 zapraszamy na kolejną edycję Kulturnatywy - święta wrocławskiego kulturoznawstwa!


Serdecznie zapraszamy na wykład "Kapelusz Vermeera. Objawienie Malarstwa", który prof. Dariusz Czaja wygłosi w ramach Wszechnicy Kulturoznawczej Cultura Culturans, organizowanej przez wrocławski oddział Polskiego Towarzystwa Kulturoznawczego.


W związku z ukazaniem się nowego numeru „Prac Kulturoznawczych” pod redakcją Jacka Małczyńskiego i Renaty Tańczuk Polskie Towarzystwo Kulturoznawcze zaprasza na spotkanie o cnotach epistemicznych w ramach cyklu Cultura lectionis, które odbędzie się w siedzibie Wydawnictwa Uniwersytetu Wrocławskiego (pl. Uniwersytecki 15, piętro 2) w środę 15 marca o godzinie 17:00. Więcej informacji na stronie Wydawnictwa: https://wuwr.eu/wydarzenie/o-cnotach-epistemicznych/


W dn. 06-08.02 naszym gościem będzie prof. Dorota Głowacka z University of King's College w Halifaxie. W poniedziałek (06.02) o godz. 18.00 w sali 208 prof. D. Głowacka przedstawi wykład "Wyobraźnia suwerenna a polityczny wymiar współczesnego malarstwa kanadyjskich artystów rdzennych". Ponadto, w środę (08.02) w godz. 11.00-14.30 w sali 9 prof. D. Głowacka poprowadzi seminarium dla studentów i doktorantów "Linguicide: Zagłada a rewitalizacja i odrodzenie języków rdzennych". Czytaj więcej...