Ogłoszenia

Zapraszamy do zapoznania się z listą osób przyjętych na poszczególne specjalności. Plik znajduje się w treści ogłoszenia.


W dn. 24.06-05.07.2024 r. Sekretariat Instytutu Kulturoznawstwa będzie zamknięty z powodu urlopu.


Informujemy, że w piątek, 14.06.2024 r., zajęcia z Wiedzy o filmie, prowadzone przez dr I. Pękalę, odbędą się w sali nr 209 (ul. Kuźnicza 49a)


Informujemy, że w piątek, 14.06.2024 r., zajęcia z Historii myśli o kulturze, prowadzone przez dra M. Stabrowskiego, odbędą się w sali nr 201 (ul. Kuźnicza 49a)


11.06.2024

13 czerwca zapraszamy na tegoroczną odsłonę Kulturnatywy. W tym roku odbywa się ona w wyjątkowych okolicznościach. Budyek Instytutu Kulturoznawstwa jest miejscem protestu okupacyjnego prowadzonego przez grupę studencką solidaryzującą się z Palestyńczykami i wyrażającą swój sprzeciw wobec polityki Izraela. W związku z tym program Kulturnatywy został ograniczony do prezentacji wybranych projektów studenckich zrealizowanych na przestrzeni ostatniego roku akademickiego. O godzinie 14:30 zapraszamy do Biblioteki Instytutu Kulturoznawstwa (w budynku oficyny) na otwarcie wystaw. O 15:30 odbędzie się spotkanie informacyjne dla kandydatek/ów na studia kulturoznawcze. Wystawy będą czynne do 17:00. Wcześniej, o godzinie 13:00 rozpocznie się towarzyszące Kulturnatywie oprowadzanie po Muzeum Uniwersyteckim prezentujące interwencje studentek/ów dokonane w ramach zajęć na I roku studiów magisterskich. Osoby zainteresowane udziałem w oprowadzaniu spotykają się do Muzeum Uniwersyteckiego w gmachu głównym. Ale to nie koniec Kulturnatywy! Już w sobotę o 19:00 w jej ramach studentki Hania Ciągło, Ola Dziembowska i Kaja Kędzioł zaprezentują wystawę Muzeum Utraconej Miłości w Galeria Nicponiej (ul. Piotra Czajkowskiego 34). Co ważne, wystawa ma charakter addytywny. Nie tylko będzie można na niej zobaczyć obiekty, ale też podczas wernisażu uzupełnić ją o własne eksponaty - istotne jednak by był one odpowiednio opisane, tzn. warto wyjaśnić czemu są symbolem utraconej miłości! Serdecznie zapraszamy!


Studenci I roku studiów licencjackich do 16 czerwca do godz. 23:59 obowiązkowo muszą dokonać wyboru specjalności. Formularz wyboru znajduje się na stronie: https://forms.office.com/e/RuK24qctkr Prosimy o zapoznanie się z opisami specjalności, dostępnymi w zakładce: Studia → Specjalności. Uwaga: zostaną uruchomione dwie specjalności, na które zapisze się największa liczba studentów, pod warunkiem spełnienia wymagań liczebności określonych przez Dziekana WNHiP (min. 15 - max. 25 osób/specjalność). Przy większej liczbie zgłoszeń na specjalność niż przewidują to limity będzie decydowała średnia ocen uzyskana w pierwszym semestrze studiów.


Informujemy, że w piątek, 07.06.2024 r., zajęcia z Historii myśli o kulturze, prowadzone przez dra M. Stabrowskiego, odbędą się w sali nr 204 (ul. Kuźnicza 49a). Zajęcia z Wiedzy o filmie, prowadzone przez dr I Pękalę, odbędą się w sali nr 209 (ul. Kuźnicza 49a).


Planowane we wtorek (11.06) spotkanie "O mnemotoposach i snach" w ramach cyklu "Cultura Lectionis" wrocławskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Kulturoznawczego zostało odwołane.


W dniach 30-31.05 Biblioteka Kulturoznawstwa i Muzykologii będzie nieczynna.


Zapraszamy do zapoznania się z relacją zdjęciową z wykładu prof. Mieke Bal "Multi-tentacled Time: On Urgency" wygłoszonego w ramach cyklu Wykładów im. Stanisława Pietraszki.


Zgodnie z Organizacją Roku Akademickiego 2023/2024 w dn. 29.05 (środa) odbywają się zajęcia według harmonogramu piątkowego.


W związku z wyborami przedstawicieli Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych do senatu w dniu 28 maja 2024 od godz. 8:00 do godz. 15:00 ogłoszono godziny dziekańskie wolne od zajęć dydaktycznych (z wyłączeniem zajęć prowadzonych przez inne jednostki organizacyjne, m.in. WF, lektoraty języków obcych).


W dn. 11.06.2024 r. o godz. 15.15 w sali 208 (Szewska 36) odbędzie się obowiązkowe dla osób studiujących na 1 roku lic. spotkanie informacyjne dotyczące wyboru specjalności. Do wyboru są trzy specjalności: Ekologie kultury, Kultura filmowa oraz Studia miejskie i globalne. Szczegółowe opisy specjalności oraz siatki zajęć znajdują się w dziale STUDIA -> SPECJALNOŚCI.


Do 28.07.2024 r. w Centrum Sztuki WRO oglądać można wystawę prof. Mieke Bal. "Don Kichot - Smętne oblicza".


We wtorek (14.05) zapraszamy do udziału w warsztacie pt. „”Oto moje ciało”: analiza kulturowa związku przemocy seksualnej z teologią ofiary”, który poprowadzi dr Edward Boudewijn Skubisz z gościnnym udziałem prof. Mieke Bal.


Zapraszamy do udziału w wykładzie prof. Mieke Bal "Multi-tentacled Time: On Urgency".


Instytut Kulturoznawstwa i Filmoznawcze Koło Naukowe UWr zapraszają na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Problemy Współczesnego Kina” (25-26.04.2024 r.).


Zapraszamy na spotkanie z Dariuszem Czają redaktorem nowego numeru "Kontekstów". Spotkanie poprowadzą Piotr Jakub Fereński i Adam Kruk. Wydarzenie odbędzie się 7 maja 2024 roku o 17:30 w Księgarni Hiszpańskiej (ul. Szajnochy 5) w ramach cyklu "Cultura Lectionis" Polskiego Towarzystwa Kulturoznawczego (oddział Wrocław).


Polskie Towarzystwo Kulturoznawcze – oddział Wrocław oraz Instytut Kulturoznawstwa UWr serdecznie zapraszają na spotkanie z cyklu Cultura Lectionis poświęcone książce dr Jagody Budzik (Katedra Judaistyki UWr) zatytułowanej "Erec szam. Polska w tekstach izraelskiego trzeciego pokolenia po Zagładzie". Kliknij w tytuł po więcej szczegółów.


Trwa nabór wniosków w konkursie Młody Badacz w ramach programu Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza. Konkurs adresowany jest do studentów i studentek Uniwersytetu Wrocławskiego zainteresowanych udziałem w międzynarodowej konferencji, konkursie, wydarzeniu naukowym, pobytem w zagranicznej uczelni lub organizacją międzynarodowej szkoły czy warsztatu naukowego.


Zapraszamy na wykład prof. A. Jamiego Sarisa (Maynooth University) “Addicts, the Undead and Social Theory”, który odbędzie się 24 X o godzinie 17:00 w sali 208 (ul. Szewska 36).


W dniach 23-24 listopada 2023 r. Zakład Teorii i Krytyki Kultury zaprasza do udziału w konferencji naukowej "O kulturze i jej teorii dziś".


13.06.2023

20 czerwca 2023 zapraszamy na kolejną edycję Kulturnatywy - święta wrocławskiego kulturoznawstwa!


Serdecznie zapraszamy na wykład "Kapelusz Vermeera. Objawienie Malarstwa", który prof. Dariusz Czaja wygłosi w ramach Wszechnicy Kulturoznawczej Cultura Culturans, organizowanej przez wrocławski oddział Polskiego Towarzystwa Kulturoznawczego.


W związku z ukazaniem się nowego numeru „Prac Kulturoznawczych” pod redakcją Jacka Małczyńskiego i Renaty Tańczuk Polskie Towarzystwo Kulturoznawcze zaprasza na spotkanie o cnotach epistemicznych w ramach cyklu Cultura lectionis, które odbędzie się w siedzibie Wydawnictwa Uniwersytetu Wrocławskiego (pl. Uniwersytecki 15, piętro 2) w środę 15 marca o godzinie 17:00. Więcej informacji na stronie Wydawnictwa: https://wuwr.eu/wydarzenie/o-cnotach-epistemicznych/


W dn. 06-08.02 naszym gościem będzie prof. Dorota Głowacka z University of King's College w Halifaxie. W poniedziałek (06.02) o godz. 18.00 w sali 208 prof. D. Głowacka przedstawi wykład "Wyobraźnia suwerenna a polityczny wymiar współczesnego malarstwa kanadyjskich artystów rdzennych". Ponadto, w środę (08.02) w godz. 11.00-14.30 w sali 9 prof. D. Głowacka poprowadzi seminarium dla studentów i doktorantów "Linguicide: Zagłada a rewitalizacja i odrodzenie języków rdzennych". Czytaj więcej...